Körfezexpres
26.Mayıs.2018
Bu haber 424 defa okundu.

Okul Sporları Küçükler Kategorisi Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Balıkesir’de başladı. 33 İlden 46 Takım ve 152 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Okul Sporları Küçükler Masa Tenisi Türkiye Birinciliği müsabakaları Vali Ersin Yazıcı'nın katılımıyla başladı.

33 İLDEN 46 TAKIM VE 152 SPORCU KATILIYOR
Müsabakalara, Adana, Amasya, Ankara, Çorum, Erzincan, Batman, İstanbul, Tekirdağ, Malatya, İzmir, Bartın, Eskişehir, Van, KKTC, Ordu, Kırklareli, Kastamonu, Mersin, Kayseri, Muğla, Bitlis, Giresun, Denizli, Bolu, Samsun, Yalova, Bingöl, Kahramanmaraş, Bursa, Aydın, Hatay, Kocaeli ve Denizli'den toplam 250 sporcu katılıyor.
KARDEŞLİK, YARDIMLAŞMA, CENTİLMENLİK VE HOŞGÖRÜ DEĞERLERİ ÖN PLANA ÇIKACAK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının okul sporları faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen Okullar Arası Gençler Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası 46 okul takımından 152 sporcunun katılımıyla Şehit Turgut Solak Kapalı Spor Salonunda başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Vali Yazıcı, Balıkesir'de sizleri misafir etmekten dolayı mutlu olduğumuzu belirtir, müsabakalar süresince Balıkesir olarak sizleri en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağımızı bilmenizi isterim. Okul sporları karşılaşmaları ile gençlerimizde kardeşlik, yardımlaşma, centilmenlik, kaynaşma ve hoşgörü değerlerinin ön plana çıkarılması amaçlanmaktadır. dedi.
SEVGİLER GETİRDİNİZ, SELAMLAR GETİRDİNİZ
Bu şampiyona ile birçok sporcunun kentte ağırlandığını belirten Vali Yazıcı, ''Sizler, geldiğiniz yerden sevgiler getirdiniz, selamlar getirdiniz. İnşallah buradan Balıkesir'in misafirperverliğini görerek, güzel duygularla ayrılacaksınız.'' dedi.
Vali Ersin Yazıcı, şampiyonaya katılan sporculara başarılar dileyerek, müsabakaları başlattı.
Şehit Turgut Solak Kapalı Spor salonunda düzenlenen müsabakalar, 27 Mayıs tarihinde sona erecek.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S4K9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28