Körfezexpres
21.Mayıs.2018
Bu haber 416 defa okundu.

Sporda Yetenek 10'la Gelecek Karesi Etkinlikleri Yapıldı.

Balıkesir Valiliği himayelerinde devam eden dezavantajlı bölgelerdeki ilkokul ve ortaokulda okuyan risk grubundaki çocukların spora kazandırılması için hazırlanan 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek' projesi kapsamında Karesi Belediyesi tarafından öğrencilere malzeme dağıtımı yapıldı.
Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamlığı, Karesi Belediyesi, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün düzenlediği 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek' etkinliklerinde sporcu öğrencilerle bir araya geldi.
Öğrenciler, 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi' kapsamında düzenlenen etkinliklerde hünerlerini sergilediler. Etkinliklerde öğrencilerin gösterdiği performans ve mücadele ise renkli görüntülere sahne oldu. Karesi Spor Tesisleri Alparslan Türkeş Spor Salonunda düzenlenen etkinliklerde öğrenciler çeşitli branşlarda gösteriler düzenledi.
TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ
Vali Yazıcı, Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesinden iyi sonuçlar aldıklarını ve kursların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çocuk ve gençlerin boş vakitlerini sistemli ve eğitici oyunlarla keyifli hale getirmek ve kötü alışkanlıklardan korumak, sosyalleşmeleri ve sosyal kimlik sağlamalarına yardımcı olmak yine hedeflerimiz arasında. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet, çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız.dedi.
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NE KADAR FEDAKÂRLIK YAPILSA AZDIR
Tüm çocukların spor yapması gerektiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, Spor, öğrencilerin eğitiminde ve gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Spor yapan bir çocuk zamanını doğru kullanmayı öğrendiğinden okul başarısı da beraberinde gelir. Çocuklarımızın daha iyi yetişmeleri için bu güzel projelerle hareket ediyoruz. Çocuklarımız için ne kadar fedakârlık yapılsa azdır. Bu bağlamda Büyükşehir Belediyesine, Karesi Kaymakamlığına, Karesi Belediyesine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bizlere desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.dedi.
Spor malzemesi dağıtımının ardından Vali Ersin Yazıcı, törene katılanlarla birlikte fotoğraf çektirdi
Düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Özalp, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M2E6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28