Körfezexpres
2.Nisan.2018
Bu haber 4765 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri, Ören Mahallesi Beyza Yaşam Otel yanında bulunan su kaplumbağalarının yaşam alanlarını temizledi.

Burhaniye’nin kırsal mahalleleri dahil birçok yerinde temizlik çalışmalarını sürdüren Belediye Temizlik İşleri Ekipleri, vatandaşları çevreye daha duyarlı olmaya davet ettiler. Özellikle yaz aylarının yaklaşması nedeniyle bahçelerini temizleyen vatandaşların, bahçelerinden çıkardıkları pisliklerini çöp konteynırlarına yakın yerlere bırakmaları istendi. Geçtiğimiz gün Beyza Yaşam Otel yanında ki kanalda kendilerine yaşam alanı yapan su kaplumbağalarının daha rahat yaşamlarını sürdürmeleri ve üremeleri için kanal içinde bulunan sazlıkları ve insan eliyle atılmış çöpleri temizleyen ekipler, ‘Bizler için her canlı önemlidir’ diyerek gezinti yolunda bulunan bu kanala çöp atılmamasını istediler. Duyarlı bir davranış sergileyerek kaplumbağaların yaşadıkları kanalı temizleyen ekiplere birçok vatandaş teşekkür etti.


Haber Yorumları
64x64

mustafa ateş

03.04.2018
Merhabalar. Birde bahçelievler mahallesi hilmi efe caddesini çekermisiniz. (kemer sitesi b kapısı karşısı) Yol rezalet durumda. lastikler yarılıyor. yağmurda sular altında kalıyor. sürekli yama yapılmasından bıktık başkan belki bir çare bulur. evlerimizin kapılarını tozdan açamıyoruz. ilginize teşekkürler
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

T6L1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28