Körfezexpres
23.Mart.2018
Bu haber 418 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Sevgi Özel Eğitim Merkezinde düzenlenen 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliğine katıldı.

Özel çocuklar, uzun süredir çalıştıkları gösterilerini ailelerinin de büyük heyecan yaşadığı etkinlikte sundu. Öğrenci velilerinin de duygularını dile getirdiği organizasyonda sahneye çıkan özel öğrenciler şarkı söyledi, şiir okudu, halk oyunu gösterileri sundu.
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
Hayatı paylaşmak için engel olmadığını ifade eden Vali Yazıcı, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle, hemşehrilerimizi, engellilerimize karşı; daha bilinçli, daha duyarlı, dahası sorumlu bir anlayışla, yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunlarımız bilerek, yaşamaya davet ediyorum. Bu anlamda gerek kamu kurumlarının, gerek sivil toplum kuruluşlarının, gerekse bireysel olarak tüm vatandaşların engelli vatandaşlarımızın bu gayretine destek olmaları, çalışmalarına ortak olmaları ve hayatlarını kolaylaştırmaları hem vicdani hem de sosyal bir sorumluluktur. dedi.
ENGELLER SANATLA AŞILIYOR
Bu merkezde verilen eğitimin çocukların sosyal gelişiminde, toplumla bütünleşmelerinde, yaşamın bir parçası halinde kendilerine yer edinmeleri için çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, Bugün Sevgi Özel Eğitim Uygulama Merkezimizde öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte hazırlamış oldukları etkinlikleri seyrettik. Çocuklarımız burada ortaya koydukları ile yeteneklerini ve diğerlerinden farklı olmadıklarını gösterdiler. 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir'de de özel çocuklarımızla ilgili birçok etkinlik gerçekleştiriliyor. Bu çocuklarımızın daha iyi anlaşılması, onların sorunlarının toplum tarafından ortaya konması ve çözüm üretilmesi adına bu tür günler ve etkinlikler önemli ve anlamlıdır. Burada eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan programları hep beraber gördük. Bu program engelli çocukların eğitildiğinde ne kadar başarılı işler ortaya koyabildiğinin en güzel örneği. Engellerin, sanatla aşıldığını göstererek farklarını ortaya koydular. Engelleri ortadan kaldırdılar. Ben bu merkezde görev yapan başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ailelerin bu okulla işbirliği içerisinde yürüttüğü çalışmaları da takdirle karşılıyoruz. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. dedi.
DEVLET VE MİLLET OLARAK HER ZAMAN YANLARINDAYIZ
Devlet ve millet olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını belirten Vali Yazıcı, Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmak zorundayız. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak, onların hayatın içine daha çok katılmalarını sağlamalıyız. Engellilerimizi topluma kazandırmak için devletimiz yoğun çalışmalar yapıyor. diye konuştu.
Öğrencilerle ve öğrenci yakınlarıyla yakından ilgilenen Vali Yazıcı uygulama evini de ziyaret ederek okuldan ayrıldı.
Düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı'nın yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, veliler ve kurum temsilcileri katıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

W4O9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28