Körfezexpres
12.Ocak.2018
Bu haber 413 defa okundu.

Edremit'te yürütülen “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’ kapsamında iş birliği toplantısı; Kaymakamlık Makamında Kaymakam Ali Sırmalı'nın başkanlığında gerçekleşti.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıya; Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge ve 12 okul müdürü katıldı.

Edremit'te “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi’nin ilçemiz genelinde yaygınlaştırılması için; dezavantajlı öğrencilerin eğitim gördüğü 12 okulda daha yürütülmesi, konuyla ilgili antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve usta öğreticilerin görevlendirilmesi konuları görüşüldü. Ayrıca proje kapsamında ihtiyaç duyulan spor malzemelerinin Edremit Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Edremit Belediye Başkanlığı işbirliğiyle karşılanacağı ifade edildi.

Kaymakam Sırmalı yaptığı açıklamada: Ülkemizin geleceği, gençlerimiz ve çocuklarımızın nitelikli bireyler olarak yetişmesi, bir takım değerlerle donanımlı olması, sportif ve kültürel faaliyetlere katılması çok önemlidir. Bu nedenle Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı tarafından hayata geçirilen Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi Edremit ilçemizde de başarıyla yürütülmektedir. Projemiz ile; ilçemizde gelir durumu düşük mahallelerde yaşayan, ilk ve ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında kalan serbest zamanlarının, spor ve kültür faaliyetler ile değerlendirilmesinin sağlanması, çocukların zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi, spor alanında yetenekli çocukların tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine olanak tanınmasını hedefledik. Ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz çocuklarımıza ve özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerimizin çocuklarına projemiz ile düzenli olarak spor yaptıracağız” dedi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I2A6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28