Körfezexpres
8.Aralık.2017
Bu haber 477 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte Altıeylül Belediyesi'nin bir kültür hizmeti olan Türk Müziği Eğitim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

BİZ BÜYÜK BİR MİLLETİZ
Açılış töreninde bir konuşma yaparak, çok güzel bir eserin ortaya çıktığını ifade eden Vali Yazıcı, Türk Müziği Eğitim ve Sanat Merkezi'nin Balıkesir'e hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
Kültür etkinliklerine her zaman destek verdiklerini ve bundan sonra da vereceklerini belirten Vali Yazıcı; Böyle bir oluşumun gerçekleşmesi memnuniyet verici bir durum. Merkezin açılışını gerçekleştirmekten sonsuz mutluluk duyuyorum. Biz büyük bir milletiz büyük bir devletiz büyüklüğümüzün göstergelerinden bir tanesi de türkülerimiz, deyişlerimiz, şiirlerimiz, bunlar olmadan büyük millet büyük devlet olunmuyor. Bu konunun önemsenmesinde emeği geçen herkesin huzurlarınızda burada her türlü emeği olanlara teşekkür ediyoruz. Biz kültürümüzle gelenek ve göreneklerimizle büyük hedeflere doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Bu memleket bu millet daha bir kaç yüz yıl önce dünyaya yol verirken inşallah çok kısa bir süre sonra da yine aynı konumda olup dünya mazlumlarına dünya milletlerine adalet götürecek. Böyle güzel hocalarımızda bu işi teşvik ediyor. Burada çok sayıda insanımızı görmek isteriz. Çok sayıdaki insanımızın müzik vasıtasıyla kültürümüzle buluşmasına arzu ederiz.dedi.
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Türk Müziği Eğitim ve Sanat Merkezi'nin açılışı Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlarımızın katılımı ile hizmete açıldı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

N1F5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28