Körfezexpres
4.Ağustos.2017
Bu haber 6214 defa okundu.

Burhaniye’de son üç yıldır sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmediğini belirten vatandaşlar bu etkinlikler ne zaman düzenlenecek diye sordu.

Edremit ve Ayvalık ilçelerinde her hafta sonu değişik etkinlikler düzenlendiği gibi hafta içleri de değişik sanatçıların söyleşileri imza günleri, resim ve fotoğraf sergilerine ev sahipliği yapmasına dikkat çeken Burhaniyeliler Burhaniye Belediyesi bir kez plaj voleybolu düzenledi onun dışında hiçbir etkinlik göremedik. Burhaniye halkı konser için Ayvalık, Edremit ve Altınoluk’a gidiyor Ören Mahallemizde 2000 kişilik amfi tiyatromuz var ama ne yazık ki koltukları çürümüş şekilde sadece okul mezuniyetleri ve derneklerin düzenlediği etkinlikler dışında kendi haline terk edilmiş şekilde duruyor. Burhaniye’de yaşayan birçok aydın var, ilçemizin yetiştirdiği onlarca başrol oynayan sanatçı var bunlar ile iletişime geçilerek Burhaniye tanıtımına ve turizmine katkı sağlayacak etkinler neden düzenlenmiyor. Hiçbir etkinlik düzenlenmeyen Burhaniye’de yapılacak 5000 kişilik amfi tiyatro yapılması hiçbir anlam taşımıyor. Yılda bir deve güreşi 3 günlük festival düzenlemek etkinlik düzenlemek değildir dediler.


Haber Yorumları
64x64

yusuf kaynak

04.08.2017
bizler burhaniyede bu tür organizmalar için çabaladık sonuç hüsran turkiyenin en prestijli yaz etkinliği olan TFF Plaj futbolu gibi etkinlikler gençlik kampı vb gururluyum ki benim döneminde oldu burhaniyeden takdir görmedim soruyorum burhaniyede hangi zihniyet bu tür etkinlik için çenesini değilde yüreğini koyuyor üzüntüm burhaniyedeki gençleree
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

X1P5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28