Körfezexpres
06.Haziran.2012
Bu haber 6387 defa okundu.

Balıkesir MHP Milletvekili Ahmet Duran BULUT, Polislerimizin özlük haklarını TBMM gündemine taşıyarak konu ile ilgili olarak Başbakan'ın yazılı olarak cevaplaması üzerine soru önergesi verdiğini ifade etti.


Balıkesir MHP Milletvekili Ahmet Duran BULUT, Polislerimizin özlük haklarını TBMM gündemine taşıyarak konu ile ilgili olarak Başbakan'ın yazılı olarak cevaplaması üzerine soru önergesi verdiğini ifade etti.
Milletvekili Bulut yaptığı açıklama da ;Polis memurlarımız zor çalışma şartlarıyla gece gündüz demeden ailelerinden uzakta görevlerini yerine getirdiklerini ve Zor çalışma şartlarına özlük hakları sıkıntısı da eklendiğinde polislerimiz daha fazla mağdur olmaktadırlar. dedi.
Polislerimizin 24 saat esasına göre görevlerini ifa ettiklerini belirten Bulut; Bununla beraber polislerimizin çalıştığı mekânların bakımsız, binaların genel olarak eski ve zamanın şartlarına uymayan bir görünümde olduğunu belirtti.
Emsali görevler içerisinde gerek maaş ve gerekse de sosyal haklar yönüyle emniyet teşkilatının mağdur durumda bulunduğunu sözlerine ekleyen Milletvekili Bulut; Polilerimizin fazla çalışmasının karşılığını alamamaktadır. Ek mesailerinde ( Hafta sonu çalışmaları, maçlardaki görevleri v.s.) ek ücret ve izin alamamaktadırlar. dedi.

Polislerimizin emekliliklerine de değinen Bulut; Emekli olduklarında maaşlarından kesintinin de fazla olduğunu ifade etti.

Emniyet teşkilatında polis otolarının bakımı, tamiri ve akaryakıt için yeterli ödenekte verilmediğini belirten Bulut; Otoların kaskosu olmadığı için personel kaza yaptığında parasını cebinden ödemek durumunda kaldığını ve bu sebeple polis memurlarımızın sıkıntı çektiklerini ifade etti.
Ödül sisteminin adaletsiz olması da düzeltilmesi gereken diğer önemli konu olduğunu belirten Bulut; Polis memurlarımızın özlük haklarının düzeltilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini, emekli maaşlarından yapılan kesintinin azaltılması gerktiğini ifade ederek konu ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'IN yazılı olarak cevaplaması üzerine yazılı soru önergesi verdiğini belirtti.
Milletvekili Bulut'un Başbakan'a yönelttiği sorular şu şekilde;
1. Polislerimizin özlük haklarının düzeltilmesi konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?
2. Polislerimizin yapmış oldukları fazla mesailerinde ek ücret verilmesi ödenmemesi durumunda ise izin ile bu durumun karşılanmasını düşünüyor musuz?
3. Polisimizin emekli olduklarında maaşlarından yapılan kesintinin azaltılması konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?
4. Emniyet mensuplarının kullandığı araçların kaskolarının olmadığı doğru mudur? Doğru ise herhangi bir kaza sonucunda oluşan maddi hasarlardan araç kullanıcısı mı sorumlu tutulmaktadır? Bu durumun düzeltilmesi konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?
5. Polis karokollarının ve lojmanların düzeltilmesi konusunda ne tür çalışmalar yapılmaktadır?
6. Polislerimizin ek gösterge ve makam tazminatını kapsayan yeni bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?


Haber Yorumları
64x64

S.Sadık Ünal-bursa

10.12.2013
kardeşimizi Ezinede görev yaparken tanımıştım,gerçek bir dava adamıdır Allah yardımcısı olsun ,hakkaniyeti gözettigi için ve hakkımızı aradıgı için kendilerine çoook teşekkür ediyorum
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

H7Z1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28