Körfezexpres
25.Ocak.2021
Bu haber 148 defa okundu.

07.05.2010 tarihli Bakanlık onayı ile tüzel kişilik kazanarak çalışmalara başlayan 35 parselden oluşan, yaklaşık 250 dönüm alana sahip olan ve alt yapısı tamamlanan Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kalan son dört parselinin de VERDE Zeytincilik tarafından satın alınmasıyla OSB’deki satışlar tamamlandı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, OSB Müdürü Koray Urgun ve VERDE firması adına İbrahim Başbuğ’un katıldığı Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan imza töreni ile 4 parsel 36000 m2 için VERDE Zeytincilik ile sözleşme imzalandı.
Burhaniye ve çevresinde zeytincilik alanında yapacağı yatırımla ekonomik anlamda Burhaniye’ye büyük katkı sağlayacak olan firma yatırımını 2021 yıl sonuna kadar tamamlayacağını açıkladı.
Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imza töreninde yaptığı konuşmada; VERDE Zeytincilik gibi ülkemizde zeytincilik alanında önemli bir yere sahip ve ihracatta önemli bir paya sahip olan önemli bir firmamızın ilçemizde yatırım yapmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu. Halihazırda üç firmanın yatırım yaparak üretime başladığını belirten Kaymakam Memiş, yer satın alıp da yakın zamanda faaliyete başlamayan firmaların şubat ayı başında yapılacak olan OSB Müteşebbis Heyet toplantısında durumlarının değerlendirileceğini gerekirse yatırıma başlamayan firmalardan satılan yerlerin geri alınacağını ifade etti.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O4G8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28