Körfezexpres
18.Ocak.2021
Bu haber 125 defa okundu.

Sert kış şartları ve sokağa çıkma kısıtlamasıyla aç kalan sokak hayvanları Burhaniye Belediye ekiplerince düzenli olarak besleniyor.

Korona virüsüyle mücadele ve önleme çalışmaları kapsamında sadece insan yaşamı değil hayvanların da yaşamlarını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Sağlık İşlerine bağlı ekipler kış aylarının sert etkisiyle yaşam mücadelesi veren hayvanları düzenli olarak besliyor.
Covid-19 virüsüne karşı alınan son tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağının da etkisiyle birlikte, kafe ve restoranların da kapatılması sonucu sokakta yaşayan hayvanlar açlıkla mücadele etmeye başladı.
Sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılamak için çalışmalar yapan Burhaniye Belediyesi sokağa çıkma yasaklarında hayvanların mama ve su ihtiyaçlarını karşılıyor. Burhaniye Belediyesi Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Bakımevinde kurulan ekiplerce periyodik olarak beslenen Can dostların, ayrıca beslenme sırasında tespit edilen yara ve diğer hastalıklarıyla ilgili de anında tedavileri yapılıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Sert kış şartlarına bir de sokağa çıkma kısıtlaması ve kafe, restoranların kapatılması eklenince sokakta yaşayan hayvan dostlarımız mağdur olarak hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışıyorlar. Belediye olarak özel kurduğumuz besleme ekibimiz, sokakta yaşayan hayvanlarımıza yönelik gerekli besleme olanaklarını düzenli olarak sağlıyor. Bu süreçte sağlık problemi yaşayan hayvanlarımızın da tedavileriyle alakalı ivedilikle müdahaleler uzman ekiplerimizce yapılıyor” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

A2S6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28