Körfezexpres
8.Ocak.2021
Bu haber 90 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi olağan Ocak ayı Meclis toplantısı saat 14.00 te yapılan yoklama ile başladı.

Aralık 2020 Meclis Toplantısında İmar Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonuna birlikte havale edilen Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Ören Mahallesi Örentepe Mevkiinde 443 Ada 7 No’lu Parselde kayıtlı taşınmazın Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca; “Huzurevi, Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi” yapılmak üzere Maliye Hazinesine bedelsiz devrini İçeren Belediye Meclisinin 04102016 tarih ve 2016288 sayılı kararının geri alınmasını içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun okunmasından ardından çalışmaların devam etmesi nedeniyle oy birliği ile tekrar komisyona havale edildi.
Aralık 2020 Meclis Toplantısında İmar Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu ile Turizm Komisyonuna birlikte havale edilen İlçemiz Bahçelievler Mahallesi bünyesinde yer alan Meço, Denetko, Orjan, İmko ve Haberkent Sitelerini kapsayan bölgede ayrı bir mahalle oluşturulması talebini içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun okunmasının ardından yazışmaların devam etmesinden dolayı dosya tekrar komisyonlara oy biriliği havale edildi.
İmar Komisyonuna havale edilen imar planı ve tadilat tekliflerini içeren 6 adet dosya ile ilgili hazırlanan komisyon raporları tek tek okunarak oylandı. Yapılan oylamalar sonrasında İmar Komisyonu raporları oy birliği ile kabul edildi.
Gündem maddeleri üzerinde yapılan görüşmeler sonrasında Şubat ayı oğlan Meclis toplantısının 3 Şubat Çarşamba günü saat 14.00 te yapılmasına karar verilerek Ocak ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

U6M1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28