Körfezexpres
23.Aralık.2020
Bu haber 77 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi karasinek ve uçkunlara yönelik ilaçlamalarını yapıyor. Yapılan çalışmayla sinek larvaları yok edilerek üremeleri önleniyor.

Yeni tip Koronavirüs’le mücadele kapsamında ilçe genelinde dezenfektasyon çalışmalarını yürüten Burhaniye Belediyesi bunun yanında Karasinek ve uçkunlarla mücadele çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.
Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafında yapılan çalışmalarda Burhaniye’nin her mahallesi ilaçlanıyor. Özellikle karasinek ve uçkunların larva yaparak üredikleri alanların ilaçlamasına önem veren ekipler, çalışmalar kapsamında hayvan damları, çöp konteynırları, kanalizasyon içleri, ağaçlık alanlar, su birikintileri gibi alanları detaylı şekilde ilaçlıyor.
Özellikle pandemi döneminde, halk sağlığı bakımından ilaçlama işlemlerinin önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğünü ifade ederek, gerek yer altı, gerek yer üstü, gerekse de gezer araçlarla başta karasinek ve uçkunlara yönelik Rezüidel, İnsektisit Biyosidal olarak bilinen doğal hayat ve biyolojik dengeye zararsız ilaçlarla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Sinek ve uçkunlarla mücadele kapsamında vatandaşlarında üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Deveciler, özellikle çöplerin poşetli ve ağızları kapalı şekilde konteynırlara atılması gerektiğini, ayrıca konteynırlarında kapaklarının kapatılmasının önem arz ettiğini ifade etti.
Özel donanımlı ekiplerce yapılan ilaçlamalar periyodik olarak ilçe genelinde yapılmaya devam edecek.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O7G1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28