Körfezexpres
21.Aralık.2020
Bu haber 76 defa okundu.

Edremit'te alternatif tarımsal üretimi geliştirerek bölgeye yeni iş imkânları sağlamak amacıyla hayata geçirilen Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) projesi, değerlendirme toplantısı Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Edremit Kaymakamlığı koordinasyonunda Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Edremit Ticaret Odası, Edremit Ticaret Borsası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığıyla yürütülen Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Sera (Süs Bitkileri) Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında açıklama yapan Kaymakam Ünsal; “İlçemizde istihdamın önünü açacak ve ilçe ekonomisine önemli bir girdi sağlayacak Edremit TDİOSB projemiz, oldukça önem verdiğimiz bir yatırımdır. Bu kapsamda OSB’nin iş ve işleyişi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunduk. Ayrıca Edremit TDİOSB’ye büyük katkılar sunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a da en kalbi duygularımla tüm Edremitliler adına teşekkür ederim” dedi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C4U8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28