Körfezexpres
24.Kasım.2020
Bu haber 106 defa okundu.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymakam İlyas Memiş,24 Kasım 1928 tarihinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği günü 1981 yılından itibaren, her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız.
Öğretmenlik insan yetiştirmek gibi önemli ve kutsal bir görevdir ve bu onurlu görevi ifa eden öğretmenler, hiç şüphesiz saygıya ve övgüye fazlasıyla layıktırlar. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.
Öğretmenler, nesiller yetiştirmek suretiyle bütün bir topluma yön vererek milli, manevi, ahlaki ve evrensel hasletlerin çocuklarımızda hayat bulmasında büyük emeği olan önder ve öncü insanlardır.
Tarihin her döneminde ve dünyanın her yerinde, öğretmenlerin rehberliğinde milletler ve medeniyetler kendilerine istikamet çizebilmiştir.
İdealini ve heyecanını daima taze tutan siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Eğitim ordusunun yurdun dört bir yanına dağılmış neferleri olan öğretmenlerimizin aydınlık yüzleri, yetiştirdikleri binlerce çocuğun ruhuna ışık saçmaktadır. Eğitim adına yapılan her çalışma, devletimizin ve milletimizin kaderini doğrudan ilgilendirmekte ve etkilemektedir.
Bugüne kadar olduğu gibi İdealini ve heyecanını daima taze tutan, siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözü ile öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlukların önemi yanında sizlere olan güveni de ifade etmektedir. Öğretmenlik mesleği, bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayattır. Bu kutsal mesleğin temsilcileri değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakarlığın timsalidirler.
Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd eder, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden kutlarım ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C2U7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28