Körfezexpres
23.Kasım.2020
Bu haber 203 defa okundu.

Balıkesir Alevi Kültür Birliği yaptığı yazılı açıklamasında, Alaattin Çakıcı ve dava arkadaşımızdır diyenlerin bir an önce hukuk karşısına çıkarılıp yargılanmasını ve cezasının verilmesini istiyoruz dedi.

Burhaniye Alevi Kültür Derneği açıklamasında,Cumhur İttifakı ile yakın olanların severek bildiği isimlerden biri Alaattin Çakıcı özel bir af ile işlediği suçlardan dolayı yattığı cezaevinden salınmıştı.
Çakıcı,13 Aralık 1999'da Türkiye'ye getirildi. Üç yıl sonra tahliye edildi. Tekrardan cezası kesinleşince eski bir Mitçi adına düzenlenmiş sahte bir pasaportla Avusturya'ya kaçtı,2004'te tekrar Sincan cezaevine kondu. Tutukluyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten 16 ay 20 gün hapis cezası aldı, Binali Yıldırıma kendine ve çocuklarına dikkat etsin tehditleri savundu.
İktidarın kendi çıkarları için bunları görmezden gelerek medet beklediği suç örgütü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanını tehdit ettiği mektup sosyal medyada yayıldı. “Bak Kemal KILIÇDAROĞLU, kitle psikoloji ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana diyorum AKILLI OL diyorum. Seni bakla kazığı ile tanıştırırım. Cümleleriyle açık tehdit etmiştir. Demokrasinin yorgun düştüğü, Anayasa Mahkemesinin kararının hiçe sayıldığı, insan haklarının çiğnendiği ve iktidarın ülkemizi kaos ortamına atan yanlış politikalarına karşı muhalif olan aydınlar, yazarlar, çizerler ve ilericiler düzmece delillerle ve dosya gizliliği bahanesi ile suçlarının dahi ne olduğunu bilmeden hapislere atıldığı bu günlerde demokrasiyi geri almak bizim ellerimizde. Alaattin Çakıcı’nın açık tehdidine acilen soruşturma başlatılıp anayasaya göre cezasının verilmesini istiyoruz. Adını tarihe faili meçhul cinayetler ve uyuşturucu baronu olarak yazdıran Alaattin Çakıcı iş birliği ile demokrasi bir kez daha ayaklar altına alınmıştır.
Demokrasiyi, laikliği ve eşit yurttaşlık hakkını her alanda savunmak insan olabilme gereği olarak kabul ediyoruz.
Nereden, nasıl kime gelirse gelsin bu türden tehditleri kınıyoruz.
İsteğimizi tekrardan dile getiriyoruz Alaattin Çakıcı ve dava arkadaşımızdır diyenlerin bir an önce hukuk karşısına çıkarılıp yargılanmasını ve cezasının verilmesini istiyoruz dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

X6P0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28