Körfezexpres
6.Kasım.2020
Bu haber 114 defa okundu.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş İlçemizde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’ni (BAÇEM) ziyaret etti.

Şube Müdürü Nazım Tanrıkulu’ndan kurum ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam İlyas Memiş tıbbi ve aromatik bitkiler laboratuvarı, biyoteknoloji laboratuvarı, üretim seraları, tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi, doğal gübre, toprak hazırlama ve kompost sahasında incelemelerde bulundu.
İlçemizin ve bölge insanımızın bu alanlarda faydalanması açısından oldukça güzel projeler ve çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Kaymakam İlyas Memiş bitkilerin korunup çoğaltılması, yaygınlaştırılması, bitkisel ilaç ve kozmetik hammaddesi olarak üretilmesi açısından BAÇEM’in çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti. Ayrıca şehrimizde yaygın olarak tarımı yapılan tarla ve bahçe bitkilerinin üretimi ve hasadıyla ilgili çiftçimize çok değerli katkıları olan BAÇEM’de emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

H8Z2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28