Körfezexpres
30.Ekim.2020
Bu haber 282 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi öncülüğünde başlatılan araç korteji Burhaniye’de tarih yazdı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in öncülüğünde yapılan korteje yaklaşık 800 araç katılarak Burhaniye sokaklarında bayrak ve marşlarla tur attı.

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı Burhaniye’de düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. 28 Ekim günü yapılan çelenk töreni sonrasında 29 Ekim günü Burhaniye coşkulu bir Cumhuriyet kutlaması gerçekleştirdi. Sabah Cumhuriyet Meydanı’nda protokolün bando eşliğinde katıldığı yürüyüşle başlayan etkinlikler akşam araç kortejiyle doruklara tırmandı.
Eski kütüphane önünde belediye hizmet araçlarının öncülüğünde başlayan araç korteji kısa zamanda yaklaşık 800 araçlık konvoya dönüştü. Ellerinde bayrak meşalelerle marşlar eşliğinde ilerleyen konvoy, Burhaniye’nin merkezi ve sonrasında mahallelerini kapsayan tura başladı.
Vatandaşlara binlerce bayrağın dağıtıldığı araç kortejinde Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve eşiyle birlikte araçtan halkı selamladı ve vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladı. “Cumhuriyetin bizlere kattığı heyecanla Bayramımızı kutluyoruz” diyen Başkan Deveciler, Burhaniye’nin 97. Yaşında tarih yazdığını ve bu coşkuya ortak ve destek olan herkese çok teşekkür etti.
Başkan Deveciler “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Mücadele kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y6Q1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28