Körfezexpres
29.Ekim.2020
Bu haber 202 defa okundu.

29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıldönümünü kutlamalarında büyük coşku yaşanırken katılım göz doldurdu.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 09.45 te Hükümet Konağı bahçesinde tebrikatların kabulü ile başladı. Saat 10.00 da Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Kaymakam İlyas Memiş, Bugün, geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimizi, kendi kendinin hâkimi ve efendisi yapan Cumhuriyetimizin, 97. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren milletimizin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar kuvvetli olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
Cumhuriyet, asırlardır bağımsızlık, onur ve hürriyetinden taviz vermeyen asil milletinizin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.
Atatürk’ün, “ Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir.” dediği bu yönetim şekli; insanı yücelten, inanç ve düşünce özgürlüğünü ön planda tutan, doğruluğu, çalışmayı ve yeteneği değerlendiren, iyiye ve güzele yönelik her gelişmeye açık, hak hukuk ve adalet kavramlarına sıkı sıkıya bağlı, demokratik yapısıyla bugün hâlâ dünya üzerinde birçok milletin özlemini çektiği, kavuşmayı düşlediği büyük bir idealdir.
Bugün gelinen noktada ülkemiz, Cumhuriyetimizi çağdaş bir demokrasiyle taçlandırma yolunda önemli mesafe kat etmiştir. Son yıllarda gerçekleştirilen köklü reformlar, özgürlükleri genişletirken, hukukun üstünlüğünü esas alan modern bir devlet ve toplum düzeninin temellerini de güçlendirmiştir.
Ülkemiz, demokratik ve insan haklarına saygılı yönetim sistemi ile bölgemize ve dünyaya örnek bir model sergileyerek atalarımızdan aldığımız mirası gelecek nesillere daha sağlam ve daha güvenilir bir şekilde ulaştırmaya olan inancından asla taviz vermeden Cumhuriyetimizin 100. yılına muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum dedi. Şiirlerin okunmasını takiben Özgür Kanatlar bandosu eşliğinde kortej oluşturularak Belediye Sarayı önüne kadar bayraklar ile yüründü.
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Kıraç, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Başsavcısı, Kaymakam adayı Muhammed Emin Tutal, Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, Jandarma komutanı Yüzbaşı Alim Burak Çelik, daire müdürleri siyasi parti temsilciler, Gaziler ve vatandaşlar katıldılar.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V3N7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28