Körfezexpres
23.Ekim.2020
Bu haber 105 defa okundu.

TEMA Burhaniye sorumlusu Özgür Aras bu yıl İstanbul maratonunun pandemi nedeniyle sınırlı sayıda koşucuyla gerçekleştirileceğini ama “Herkes için spor” ilkesi doğrultusunda maraton heyecanını büyük kitlelerle paylaşmak için Türkiye’nin en geniş katılımlı sanal koşusunun düzenlenmesine karar verildiğini belirtti.

İstanbul Sanal Yarı Maratonu telefona ücretsiz olarak indirilen sanal koşu uygulaması ve telefonun GPS sinyalleri ile çalışmakta yani koşucular en iyi sürelerini yapabilecekleri, koşmaktan en çok keyif aldıkları bir park, sahil şeridi ya da bir atletizm pistinde koşacaklar ve uygulama koşu bilgilerini kaydederek parkurunu koşarken oluşturmuş olacaktır. Koşuyu bitirenler, uygulama aracılığıyla koşu bilgilerini organizasyonla paylaşabilecektir.
Burhaniye TEMA sorumluluğu olarak
Tüm sporsever ve doğa severleri İstanbul'a gitmeden koşuyu sanal ortamda tamamlayarak Maraton Madalyasını almaya , hatıralarına eklemeye, ve bütün bunları yaparken aslında; İyilik Peşinde Koşmaya davet ediyoruz.
Koşuyu,yardımseverlik koşusu yapan, ona ayrı bir anlam katan şey sosyal sorumluluk projesi için koştuğunuzdur. TEMA vakfı Ağaç kardeşliği eğitim projesi adına İyilik peşinde koşarak, fark yaratabilirsiniz.

Amacımız İstanbul Maratonu -2020-TEMA Vakfı-Ağaç Kardeşliği Projesinde TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve çocuklar için oluşturacağı Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’yla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Aras 42. İstanbul Maratonu’nda oluşturduğumuz Burhaniye koşu takımı ile İyilik Peşinde Koşmaya ve “TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği Eğitim Projesine” kaynak yaratmak için hazırız. Ancak destekleriniz olmadan bunu başaramayız .Tüm halkımızı koşu takımımıza davet ediyoruz.Koşamayabiliriz Olsun, yürüyerek de katılabilirsiniz.
Önce https:event.spor.istanbul adresinden maratona kaydolabilirsin, sonra da https:ipk.adimadim.org adresinden profilini açıp Burhaniye TEMA Koşu Takımına katılabilir ve ilk adımını atmış olabilirsin.
Haydi,sen de bize katıl. Son kayıt 28 Ekim.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S1L5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28