Körfezexpres
20.Ekim.2020
Bu haber 145 defa okundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede devletimiz ilk andan itibaren gerekli tüm önlemleri alarak, başarılı bir şekilde mücadelesine devam etmektedir.

Pandemi sürecinde Edremit ilçemizde de sıkı tedbirler uygulamaya konulmuştur. Özellikle kamu sağlığının korunması çerçevesinde kalabalıkların oluşmasını engellemek ve bulaş riskini azaltmak amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuzun kararları doğrultusunda Edremit İlçe Merkezinde kurulan Çarşamba Pazarı ile ilgili alternatif düzenlemelere gidilmiştir.
Bu kapsamda gerçekleştirilen düzenlenmelerden biri olan “sebze-mevye pazarının Perşembe günü kurulması” ile ilgili alınan karar, pazarcı esnafımızı ve vatandaşlarımızı olumsuz etkilemiştir. Perşembe günü kurulan pazarı ziyaret eden halk yoğunluğunun az olması, pazarcı esnafımız için uygun bir gün olmaması vb gibi sebeplerden dolayı; sebze-meyve pazarının Perşembe günü kurulması ile ilgili kararımız, kurulumuz tarafından tekrar gözden geçirilmiştir.
Edremit Kaymakamı olarak her zaman vatandaşlarımızın ve pazarcı esnafımızın yanında olduğumu belirtmek isterim. Özellikle toplumun her yönüyle içinde bulunan pazarcı esnafımızın bu sorununun çözümü için inisiyatif kullandık.
İçişleri Bakanlığımızın koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu düzenini korumak ve kamu sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye indirmek amacıyla mahallesemt pazarlarında uyulması gereken kurallar çerçevesinde “sebze-meyve pazarının yine eskiden olduğu gibi Çarşamba günü kurulmasına karar verdiğimizi” açıklamak isterim. Bakanlığımızın genelgesi hükümleri çerçevesinde tezgahlar arası mesafeler bırakılarak, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması şartıyla, sebze-meyve pazarcı esnafımız artık Çarşamba günü aynı yerlerinde Pazar tezgahlarını açabilirler. Alınan bu kararın ilçemizdeki vaka yoğunluğuna göre tekrar değerlendirileceğini belirtirken şimdiden sebze-meyve pazarının çarşamba günü kurulması kararının pazarcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde devlet olarak tüm esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtirken, inanıyorum ki birlik ve beraberlik içinde bu zorlu günleri de aşarak sağlıklı ve mutlu günlere hep birlikte kavuşacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M0E4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28