Körfezexpres
16.Ekim.2020
Bu haber 180 defa okundu.

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu’na göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla kurulan Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kaymakam İlyas MEMİŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

Burhaniye Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Adayı Muhammed Emin TUTAL, İlçe Emniyet Müdürü Yasin DİKMETAŞ, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alim Burak ÇELİK, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer MİDİLLİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk KENDİGELEN ve ilgili kurum amirleri katıldı.
Toplantıda koruyucu ve destekleyici tedbir kararları ve uygulamaları hakkında bilgilendirme, ilçemizde hakkında eğitim, danışmanlık, sağlık ve barınma tedbiri kararı verilen çocukların ilgili kurumlarımız vasıtasıyla takip edilen son durumları, suça sürüklenen çocuklar hakkında alınması gereken önlemler, okullardaki güvenlik tedbirleri, bağımlılık ve istismar konulu eğitim faaliyetleri, aile ve çocuklara yönelik eğitim faaliyetleri, yaşanılan çevrede gerçekleşen olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar, eğitim ve öğretime devam konusunda öğretmenler ve okul idaresine düşen görevler gibi konular görüşüldü.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D9V3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28