Körfezexpres
7.Ekim.2020
Bu haber 202 defa okundu.

Yaz aylarının sonlarına doğru hava koşullarının sertleşmesiyle denizden sahillere vuran yosun ve deniz erişteleri Burhaniye Belediyesi tarafından temizlenmeye başlandı.

Yapılan temizlik çalışmalarının yanı sıra plajlardaki kum yüzeyler de düzenlenerek katı maddelerden ayıklandı.
Plajların kullanımı kısıtlayarak kötü görünüme ve kokuya yol açan maddelerin temizlenmesi için çalışmalarını hızlandıran Burhaniye Belediye ekipleri, hava şartlarının sertliğinden kaynaklı deniz dibindeki çayırlarda bulunan ölü deniz erişteleri ve yosunların vurduğu sahilleri atıklardan temizledi.
Ören, Pelitköy, Gadana, Öğretmenevleri başta olmak üzere ilçe genelindeki halk plajlarının kullanımını kolaylaştırmak, halk sağlığını korumak adına yapılan çalışmalar yapan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yosun ve ölü deniz eriştelerini kepçe ve kum temizleme araçlarıyla temizleyerek arındırdı. Tüm sahil şeridinde yapılan çalışmaların yanı sıra plajlarda kum yüzeyinin düzenleme çalışmaları da yapıldı. Plajlarda ki kum temizliklerini iş makineleriyle birlikte yapan ekipler düzensiz plajları da düzenleyerek kumsallardaki kumları dengeledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O6G0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28