Körfezexpres
3.Ekim.2020
Bu haber 67 defa okundu.

Edremit ilçemizde Kaymakam Turgay Ünsal koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda kontrolörleri tarafından gıda denetimleri yapılmaya devam ediyor.

Gıda denetimleri kapsamında; bakanlık talimatları doğrultusunda ambalajı bozulmuş ürüne zarar verecek şekilde hasar görmüş ve son tüketim tarihi geçmiş ürünleri bulundurup bulundurdukları işletme hijyen, alet ekipman hijyeni personel hijyeni hammadde depolarının hijyeni ve satılan ürünlerin bakanlık izinleri gibi konularında denetimler yapılmaktadır yapılan her denetim tutanak altına alınıp gıda güvenliği bilgi sistemine girmektedir bir eksiklik gördüğünde işletme sahibine gerekli uyarı ve sureler verilerek takibi yapılıyor.
Edremit Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması için üretim, satış ve toplu tüketim olmak üzere bütün gıda işletmelerine rutin aralıklarla denetim, numune alma denetimi, Alo174 şikâyet ve ihbar denetimleri yürütülmektedir. Aynı zamanda pandemi süreci boyunca bütün hijyenik önlemler alınarak işletmeler korona tedbirleri kapsamında bilgilendirmeye devam ediyor.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P8H3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28