Körfezexpres
1.Ekim.2020
Bu haber 91 defa okundu.

Burhaniye Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısı 2 Ekim Cuma günü saat 16.00 da toplanarak gündeminde ki konuları karara bağlayacak.

Ülkemizde yaşanan salgın hastalık (COVID-19) nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararda belirtilen gerekli tedbirlerinin alınması amacıyla seyircisiz olarak sadece meclis üyelerinin ve ilgili daire müdürlerinin katılımı ile yapılacak olan meclis toplantısının gündeminde 15 madde var.
Burhaniye Belediye meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gündemi.
1- Belediyemizin 2021 Mali Yılı Gelir Tarifesinin görüşülüp karara bağlanması.
2- Belediyemizin 2021 Mali Yılı ve takip eden iki yılın Analitik Bütçe Tasarısının görüşülüp karara bağlanması.
3- Burhaniye Körfez Eğitim ve Gelişim Spor Kulüp Derneğinin nakdi yardım talebini içeren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
4- Belediye Meclisinin 05112019 tarih ve 2019338 sayılı kararı ile yürürlüğe giren 2020 Mali Yılı Gelir Tarifesinde değişiklik yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
5- İlçemizde tüm Körfez Halkına hitap edebilecek Bağımlılık Dayanışma Arındırma Ve Rehabilitasyon Merkezi kurulması ile ilgili Sağlık İşleri Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
6- İlçemizde tüm Körfez Halkına hitap edebilecek, ihtiyacı karşılayabilecek Alzheimer Yaşam Evi kurulması ile ilgili Sağlık İşleri Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
7- Belediyemizin iş ve işlemlerinin İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay Başkanlığı tarafından incelenmesi sonucu hazırlanan Denetim Raporu doğrultusunda Mülkiyeti Belediyemize ait İlçemiz Öğretmenler Mahallesi 24 26 C imar paftası 167 Ada 9 no’lu parselde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazın tahsis işlemi konusunun değerlendirilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
8- İlçemiz Taylıeli Mahallesi 236 Ada 4 no’lu parsel sahibinin, bitişiğindeki mülkiyeti Belediyemize ait 236 Ada 2 no’lu parseli satın alma talebini içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlaması.
9- İlçemiz Taylıeli Mahallesi 387 Ada 49 no’lu parsel sahibinin belediyemiz mülkiyetindeki 387 Ada 47 no’lu parselden geçit hakkı aldığı ile ilgili Belediye Meclisinin 03092020 tarih ve 2020192 sayılı kararında değişiklik yapılması talebini içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlaması.
10- İlçemiz Şahinler Mahallesi 149 Ada 66 no’lu parsel sahibinin mülkiyeti belediyemize ait 149 Ada 65 no’lu parselden geçit hakkı talebini içeren Plan Proje Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlaması.
11- Çiftçi Malları Koruma Başkanlığının Belediyemizden 1 adet araç tahsis talebi ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğünün müzekkeresinin görüşülüp karara bağlanması.
12- Meclise havaleli İmar planı ve tadilat tekliflerinin görüşülüp karara bağlanması.


13- Eylül 2020 Meclis Toplantısında Plan Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonuna birlikte havale edilen Belediyemizin tüm prim borçlarına karşılık Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazlardan Sosyal Güvenlik Kurumuna devir yapılması talebini içeren Mali Hizmetler Müdürlüğünün müzekkeresi ile ilgili hazırlanan ortak komisyon raporunun görüşülüp karara bağlanması.
14- Eylül 2020 Meclis toplantısında İmar Komisyonuna havale edilen İlçemiz Kocacami Mahallesi 814 ve 815 ada arasında kalan parka 8x3 metre ölçülerinde beton köşk tipi trafo yeri belirlenmesi ile ilgili plan değişikliği talebi hakkında İmar Komisyonu raporunun görüşülüp karara bağlanması.
15- Kasım 2020 Meclis toplantısının tarih ve saatinin belirlenmesinin ardından Ekim ayı olağan meclis toplantısı sına erecek.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

E0W5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28