Körfezexpres
29.Eylül.2020
Bu haber 194 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri Burhaniye ve kırsal mahallelerde her ihtiyaç sahibi hastanın yanında.

Geçtiğimiz bir hafta boyunca Belediye tabiplik binasında belediye doktoru oprt. Dr. Lemi Turgut tarafından 381 vatandaşımıza muayene hizmeti ve tıbbi işlem verildi.
278 Vatandaşımıza 5 mahallede bulunan sağlık ocaklarında ve sağlık ocağına gelemeyecek durumda olanlara evde sağlık hizmeti verildi.
Sağlık İşleri Müdürlüğüne ait ambulanslarla 148 vatandaşımız Nakil ve evde sağlık hizmeti verildi.
Diyetisyen Yusuf Kenan Özkaraman tarafından 42 vatandaşa Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti verildi.
İş Sağlığı ve Güvenliği önlemleri kapsamında denetim ve periyodik raporlama çalışmaları yapılıyor.
Burhaniye’de bu hafta 16 adet defin işlemi gerçekleştirilmiş olup, her defin işlemine, gassal hizmeti, mezar kazma hizmeti ve levazımat temini ücretsiz olarak yapılmış, 4 adet evde ölüm belgesi düzenlenmiş olup, her cenaze işlemine şehir içi 16 olmak üzere nakil işlemi gerçekleştirildi. Defin ve cenaze hizmetlerimiz 724 saat esasına bağlı olarak çalışmaktadır.
Kızıklı, Börezli ve Dutluca Mahalleleri Mezarlıklarında toplam 67.566,65 m2 genel temizliği, ot ilaçlamasının yapılması, ve tırpanla temizlenmesi, ağaçların budanmaları, kireçleme ve boya işleri, tabela ve levhaların yenilenmesi vb. iş işlemler devam ediyr.
Belediye Bünyesinde hizmet veren Mavi Bayraklı Plajları olan Ören Mahallesi Halk Plajı, Öğretmenler Mahallesi Halk Plajı ve Bağlar Burnu Halk Plajlarımızda sezon boyunca 7 gün sabah 09.00 akşam 18:00 saatleri arasında cankurtaran hizmeti veriliyor.
Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak gündüz karasinek, sivrisinek, kene, fare, bit, pire vb. şikayetleri değerlendirilirken sulak alanlara sivrisinek larvalarını yok etmek için larvasit uygulaması yapmaktadır.
Yaz boyunca mahallerde uygun hava şartlarında sivrisineklerin en aktif oldukları gün batımı ve gün doğumu saatleri arasında uçkun mücadelesi yapmaktadır.
Koronavirüs (COVİD – 19) mücadelemiz kapsamında 21 adet okulun dezenfeksiyonu, Belediye Hizmet Binası ve Belediye İşletmeleri dezenfeksiyonu ve Toplu Taşıma Araçlarının dezenfeksiyonu yapılmıştır.
Hayvan Bakımevimizde bu hafta 24 saat çalışma esasına uygun olarak, kedi köpek v.b sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma, aşılama ve antiparaziter uygulamaları yapılmıştır. Buna göre bu hafta veterinerliğimizde; 13 kedi ve 10 köpek kısırlaştırılmıştır.6 köpek barınağa alınmıştır. 14 köpek ve 8 kedi tedavi edilmiştir. 13 Köpek aşılanmış, 7 köpek alındığı ortama geri bırakıldılar.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, sosyal belediyeciliğin gereği olan sağlık hizmetlerimiz aksatmadan devam ediyoruz. Sağlık İşleri Müdürlüğünde görevli bütün arkadaşlarımız hafta boyunca mesai gözetmeden çalışarak yaşı ve hastalarımızın bakım ve tedavilerini yaptılar. Özveri işe çalışan Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

C7U1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28