Körfezexpres
18.Eylül.2020
Bu haber 134 defa okundu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü’nde bir mesaj yayımladı.

Başkan Deveciler mesajında şu duygulara yer verdi;
“Bu vatanın kazanılması, müdafaası ve ay-yıldızlı bayrağımızın ülkenin her yanında dalgalanmasında en önemli pay, şüphesiz şehit ve gazilerimizdir. Vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı ve kahramanlığın yaşayan abideleridir”.
“Şehit ve gazilerimiz, şanlı tarihimiz boyunca devletimiz ve ülkemizin birliği, milletimizin bağımsızlığı, toplumun huzuru ve güvenliği için mücadele eden büyük vatanseverlerdir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref kaynağıdır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli vazifedir”
Başkan Deveciler son olarak şunları söyledi “Bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımı sunarım. Bu vesile ile başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve huzur dolu bir ömür dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V3N7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28