Körfezexpres
18.Eylül.2020
Bu haber 178 defa okundu.

Edremit Narlı Mahallesinde A.I.O isimli 78 yaşındaki kadını kendilerini emniyet personeli olarak tanıtarak dolandıran şüpheler İstanbul Gaziosmanpaşa’da lüks bir rezidansta yakalandılar.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada, ili Edremit ilçesi Narlı mahallesinde ikamet eden A.I.O. isimli (78) yaşındaki bayan 07.09.2020 tarihinde Narlı J.Krk.K.lığına müracaat ederek, 04.09.2020 tarihinden itibaren kendisini Emniyet personeli olarak tanıtan ve banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını söyleyen erkek sesli bir şahsın vermiş olduğu İ.K. adına açılmış bir banka hesabına (350.000)TL. parayı havale ettiğini ve bir daha bu şahsa ulaşamadığını söyleyerek dolandırıldığını beyan etmiştir. Meydana gelen telefonla dolandırıcılık olayının şüphelilerini yakalamak maksadıyla Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kom Ş.Md.lüğü ve JASAT personelinden oluşturulan özel ekip tarafından yapılan araştırmalar ve teknik takipler sonucunda;
Balıkesir İli Edremit ilçesinde “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Dolandırıcılık” suçunu örgütlü olarak işleyen (9) şüpheli şahıstan İ.K., E.G., B.B., E.Ç. ve E.Y. isimli (5) şüpheli şahıs, İstanbul ili Gaziosmanpaşa ilçesinde lüks bir rezidansta, diğer şüpheli şahıslar E.A., G.A. ve S.C. rezidansın otopark bölümünde 34 … … plakalı araç içerisinde, B.B. isimli şüpheli şahsın da olayla ilgisi olduğu tespit edilerek gözaltına alınmıştır.
Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden rezidansta, araçta ve üst aramasında; (5) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (31) adet muhtelif çapta fişek, (11) adet cep telefonu ve (2) adet plaka levhası ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili olarak gözaltına alınan toplam (9) şüpheli şahıstan E.Ç., G.A. ve S.C. savcılıkta ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış, diğer şüpheliler E.A. örgüt lideri, İ.K., E.G., B.B., E.Y. ve B.B. örgüt elemanı olarak sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Burhaniye Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiş,
Örgüt ile bağlantısı olduğu tespit edilen firari şüpheliler Y.A., H.Ç., E.K., B.Y., M.E., M.Y. ve T.M.’nin yakalanması için çalışmalara devam edilmektedir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

S5K9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28