Körfezexpres
15.Eylül.2020
Bu haber 209 defa okundu.

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü sınavlarını başlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Burhaniye’de eğitim ve sınavlarını gerçekleştirdi.

Cumhuriyetin 100. kuruluş yılı olan 2023’e kadar “1 Milyon Amatör Denizci” projesiyle Amatör denizcilerin önünü açan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Burhaniye’de eğitim ve sınavlarını düzenledi. Bu bölgede 18.’sinin verildiği eğitimler Burhaniye Belediyesinin ev sahipliğinde Ahmet Akın Kültür Merkezinde düzenlendi.
Edremit Liman Başkanı Musa Uykur ve Liman Başkanlığı Gözetim memuru Mehmet Demirhan tarafından gerçekleştirilen bir saatlik eğitimlere yaklaşık 150 aday katıldı. 1 saat süren eğitim sonrası Amatör denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü belgesi almak isteyen adaylar sınava alındı.
Sınavlarda 50 soru üzerinden 60 puan alan adaylar belge almaya hak kazandı. Alınan belgeyle denizciler, uluslararası sularda boyu 24 metreye kadar olan tekneleri kullanabilecekler.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan belgeler, Edremit Liman Başkanlığından şahsi müracaatla alınabiliyorHaber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z8R2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28