Körfezexpres
15.Eylül.2020
Bu haber 127 defa okundu.

14-18 Eylül tarihlerinde kutlanan İlköğretim Haftası Covid-19 salgını nedeniyle öğrencisiz ve sade bir törenle Cumhuriyet Meydanında kutlandı.

Burhaniye Cumhuriyet Meydanında yapılan İlköğretim Haftası kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Şube ve okul müdürleri katıldılar.
Kutlama programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin Atatürk Anıtına çelen sunumu ile başladı, Çelenk sunumu ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni yaptı. Bora Zihni konuşmasını 3 ana başlık altında yaptı. İlk olarak öğretmenlere seslenen Bora Zihni daha sonra öğrenci ve velilere selenerek konuşmasını tamamladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni; Bilgi, birikim ve kültürel değerlerimizin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılabilmesi, çocuk ve gençlerimize sunacağımız eğitim öğretim hizmetinin bir sonucudur. Eğitimde duraklamak ve çağın gereklerine kulak tıkamak, millet olarak hızla gelişen ve değişen dünya karşısında hak ettiğimiz konuma çıkmamıza engel olacaktır.
Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir. Alınan tedbirler, okullarımızda yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetlerini de birebir etkilemiştir. Bu kapsamda, geçtiğimiz Mart ayından itibaren yüz yüze eğitime bazı kısıtlamalar getirilmiştir.
Yaşamakta olduğumuz olağandışı gelişmeler, bu yılki ilköğretim haftasını da daha farklı bir şekilde kutlamamıza vesile olmaktadır.
öğrencilerimiz 20202021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek başlamışlardır. İlçemizde 17 tane EBA destek noktası oluşturularak ihtiyacı olan öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.
Elbette öğretmenler olarak yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duyuyor; 21 Eylül'de aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamaya başlayacağımız öğrencilerimize kavuşmanın hasretini yaşıyoruz.
Ancak her şeye rağmen eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini ve her ne olursa olsun devam edeceğini bir kez daha hatırlatarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize şu önemli hususları hatırlatmak istiyorum:
Kıymetli öğretmenlerimiz,
Geleceği imar ve inşa edecek çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onlara her anlamda rehberlik eden, önder ve öncü olan sizlersiniz. Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci öğrencilerimizle olan iletişimizi olumsuz anlamda etkilememeli. Sizler her zaman için öğrencilerimizin öğretmeni olacak, hem akademik anlamda hem de ahlaki olarak en iyi şekilde yetişmelerine katkı sunacaksınız. Sizlere inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır.
Sevgili öğrencilerimiz,
Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sizlerin göstereceği hassasiyet, toplumun geneline hâkim olacak, salgın dönemini daha dirayetli bir şekilde atlatmamıza katkı sunacaktır. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında okullarımıza ve öğretmenlerinize duyduğunuz hasretin, akademik olarak sizleri geride bırakmasına fırsat tanımayınız. Daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız.
Saygıdeğer Velilerimiz,
Eğitim öğretimin en önemli ve belirleyici taraflarından biri de sizlersiniz, öğrencilerimizin başarılı bir eğitim hayatının olması, ancak sizlerin vereceği destekle mümkündür. Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçiriyorlar; onlarla daha çok vakit geçirmeniz, kendi kültür ve medeniyetimizin güzelliklerini onlara aktarmanız ve elbette uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara vereceğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir. Yaşadığımız şu süreci, öğrencilerimizin mümkün olduğu kadar zarar görmeden atlatabilmeleri, siz değerli velilerimizle yapacağımız işbirliği ile mümkün olacaktır.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında idrak edeceğimiz İlköğretim Haftası vesilesiyle yeni eğitim yılının Burhaniye’mize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyor Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan bütün eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M2E7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28