Körfezexpres
9.Eylül.2020
Bu haber 162 defa okundu.

CHP Burhaniye İlçe Teşkilatı CHP Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Meclis üyelerinin ve partilerin katıldığı kutlama töreni Cumhuriyet Meydanında yapıldı.

CHP İlçe Başkanı Aylin Yıldırım’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumunu yapmasının ardından tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Gençlik Kolları Başkanı Erdoğan Demirtaş yaptı.
Erdoğan Demirtaş; Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım,
Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.
Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. Kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz.Yegane amacımız,sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında,ülkemizi,işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz,hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.
Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza,hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere,demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor,aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz dedi.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ise Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktı iki değer olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisini daha ileriye taşımak bizlerin ve genç nesillerin görevidir. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarımızı tabana yayarak tekrar parlamenter sisteme geçmek demokratik ve laik Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olma üzere partimizin bayrağını taşıyan geçmiş genel başkanlarımızı ve emekçilerimiz saygı ve minnetle anıyor saygılarımı sunuyorum dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

J1B5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28