Körfezexpres
9.Eylül.2020
Bu haber 204 defa okundu.

CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 97. Yılı dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Aylin Yıldırım; Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 97 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük asker, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren her bir birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Cumhuriyet Halk Partisi 97.kuruluş yıldönümünde yine halkımızın umut kaynağı, ülkemizin sigortası.
Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir CUMHURİYET HALK PARTİSİ. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin attığı her ileri adımda vardır. Cumhuriyeti kuran partimiz, demokrasinin yerleşmesini ve adaleti de sağlamıştır.
Ulu önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir ‘’ sözleri 97 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır.
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.
Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır dedi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

V7N2

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28