Körfezexpres
8.Eylül.2020
Bu haber 133 defa okundu.

Ayvalık Belediyesi, yaz sezonunun sonuna doğru yaklaşılırken, kış mevsimini de karşılamak için hazırlıklarını sürdürüyor. Belediye temizlik ekipleri, gönüllü dalgıçlar ile birlikte, karada, denizde, adalarda, kıyılarda, tabiat parkında ve yağmur suyu drenaj kanallarında dip bucak temizlik çalışması başlattı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık evimiz, kendi evimiz gibi temiz tutalım. Özellikle hemşehrilerimden rica ediyorum. Yağmur suyu drenaj kanallarına çöp atmayalım, tıkanma, taşma ve sel gibi felaketler ile karşı karşıya kalmayalım,” diyerek vatandaşları uyardı.
Bir süre önce kent genelinde dezenfeksiyon çalışmalarına hız kazandıran, haşere ile mücadeleyi sürdüren Ayvalık Belediyesi, sezon sonuna doğru kışa hazırlık çalışmaları için teyakkuza geçti. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın içinde yer alan Hakkı Bey Yarımadası’nda ve Badavut mevkiinde adım adım, el ile temizlik çalışması gerçekleştirdi.
Lale Adası’nda ise iki gönüllü dalgıçın katılımıyla kıyı temizliğine girişen ekipler günlerce devam eden çalışmanın ardından adayı pırıl pırıl yaptılar. Öte yandan sonbahar yağmurları başlamadan önce ilçe genelinde yağmur suyu drenaj kanallarının temizliğini tamamlayan temizlik ekipleri kentin kışı karşılama hazırlığını tamamlamak için gece gündüz çalışıyor. Başkan Ergin, ilçe genelinde, tabiat parkında, adalarda ve drenaj kanallarında temizlik çalışmalarının sık aralıklarla sürdürüleceğini duyurdu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

L9D3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28