Körfezexpres
7.Eylül.2020
Bu haber 126 defa okundu.

Her zaman, her koşulda sağlığın korunması ve geliştirilmesi anlayışıyla ilimizde hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezleri ve İlçe Sağlık Müdürlükleri pandemi sürecinde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu merkezlerimizin amacı; sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmaktır.
Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi toplumumuzda da yaşam şeklinin değişmesiyle beslenme alışkanlıkları ve fiziksel aktivite düzeyinde de değişimler oldu. Bu durumla birlikte gelişen kilo artışını önlemek ve alınan kiloları sağlıklı bir program ile vermek için merkezlerimizde diyetisyenlerimiz tarafından beslenme danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Bunun yanı sıra diyetisyenlerimiz, sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırma, obezite, şeker hastalığı, yüksek tansiyon vb. kronik hastalıklarla mücadele faaliyetleri, enfeksiyon hastalıklarında beslenme tedavisi, çocuklarda büyüme gelişmeyi destekleyici beslenme tedavisi, çölyak hastalığında beslenme tedavisi gibi konularda da hizmet vermektedirler. Bu süreçte kilo problemlerinin alt nedeni olarak psikolojik problemler görüldüğü takdirde yine merkezlerimizde psikologlar tarafından bu kişilere destek sağlanmaktadır. Aynı zamanda merkezlerimizdeki fizyoterapistlerimiz fiziksel aktivite danışmanlığı hizmeti de vermektedir. Ev içi egzersiz planı oluşturmak, duruş bozukluklarının oluşmasını engellemek, tüm yaş gruplarına yönelik egzersiz programları hazırlamak, engelli bireylere yönelik egzersizlerle yaşam kalitesini arttırmak gibi konularda faaliyetlerini yürütmektedirler.
Merkezlerimize tedbir kurallarına uyarak doğrudan başvurabileceğiniz gibi aşağıda belirtilen telefon numaralarından ulaşarak da bahsi geçen konulardaki hizmetleri ücretsiz alabilirsiniz.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I3A7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28