Körfezexpres
5.Eylül.2020
Bu haber 123 defa okundu.

Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu 16. Dönem, 25'i yabancı 1036 Astsubay Çavuş için diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mezun olan askerlerin ailelerinin katılımlarının olmadığı törene; Vali Hasan Şıldak, Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb.Tarık Hekimoğlu, K.Astsb. MYO Komutanı Topçu. Alb. Yüksel Kolcu, K.Astsb. MYO Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Mehmet Gücü ve askeri erkan katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında yapılan konuşmaların ardından, 16. Dönem birincisi Per.Asb.Çvş.Kadir Kaya’ya diploması Valimiz Hasan Şıldak tarafından verilirken, dereceye giren diğer öğrencilere de diplomaları protokol tarafından verildi.

Okulun Sancağının Devir-Teslim töreni sonrası mezun olan Astsubay Çavuşlar, hep bir ağızdan Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Marşını söyledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

M2E7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28