Körfezexpres
3.Eylül.2020
Bu haber 165 defa okundu.

Bu yıl TÜBİTAK tarafından ilki düzenlenen Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışması Türkiye finallerinde Edremit bir ilke imza attı.

Edremit Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan “Göktürk Kartalları” Projesi, ön elemeleri geçerek Balıkesir'i temsilen Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. TEKNOFEST'e Balıkesir'den davet edilen tek projeye imza atan Edremit Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini okul yöneticileri ile birlikte makamında ağırladı. “Göktürk Kanatları” isimli projeyi Edremit Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Mehmet KESKİN ve İngilizce Öğretmeni Tolga ARSLAN ile Edremit Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet YÜKSEL, Meltem KUZEY, Hüseyin Barış ÖZÇELİK, Tahir ÇEBİ ve Melih Kaan İNCEÇAYIR hazırladı. Test uçuşu aşamasına geçmeyi hak eden 125 proje arasında “Sabit Kanatlar” kategorisinde yarışan 52 projeden biri olan Göktürk Kartalları test uçuşunu başarıyla tamamladı.
Edremit Kaymakamı Turgay ÜNSAL ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK’in de katıldığı deneme uçuşu, Koca Seyit Havalimanında gerçekleştirildi. Edremit Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yürütülen yoğun çalışmaların sonucunda başarılı bir uçuş gerçekleştiren “Göktürk Kartalları” eğitim camiasını gururlandırdı.
Edremit Koca Seyit Havalimanında test uçuşu gerçekleştirilen “Göktürk Kartalları İHA projesi ile ilgili bilgiler paylaşan Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal: “TÜBİTAK Türkiye Liseler Arası İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi Yarışması ‘Sabit Kanat’ kategorisinde test uçuşu aşamasına geçmeyi hak kazanan ve büyük bir başarıya imza atarak, 52 projeden biri olan Göktürk Kartalları İHA projemiz ön elemeleri geçerek, Balıkesir ilimizi temsilen TEKNOFEST Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmasının mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu ülkenin geleceği için daima yüksekleri hedefleyen Türk gençleri ile ilgili her gün yeni bir başarı haberiyle karşılaşıyoruz. Ne mutlu ki bu kez de bu başarı öyküsü pırıl gençlerimizin olduğu Edremit’imizden geldi. Sadece Edremitimize değil, ilçemize daha yeni atanan bana da bir hoşgeldin hediyesi gibi oldu. Sevgili öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Teknolojiye odaklanarak araştıran, üreten ve ilçemizin adını duyuran, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm proje ekibine canı gönülden tebrik ediyorum. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Türkiye finallerinde ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edebilmeleri adına Kaymakamlığımız ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Öğretmen ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK, Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. TÜBİTAK projelerinde ilçemizin göstermiş olduğu başarıların artarak devamını diliyorum. 2020 TEKNOFEST'te Edremit'i ve Balıkesir'imizi temsil edecek olan Edremit Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum. Okul Müdür Vekili Ümit ALİPLİK'e, projede öğrencilerimizi koordine eden öğretmenlerimiz Mehmet KESKİN ve Tolga ARSLAN'a, projeyi hazırlayan öğrencilerimiz Mehmet YÜKSEL, Meltem KUZEY, Hüseyin Barış ÖZÇELİK, Tahir ÇEBİ ve Melih Kaan İNCEÇAYIR'a teşekkür ediyor, Türkiye finallerinde kendilerine başarılar diliyorum. Edremit'i ve Balıkesir'i TEKNOFEST'te en iyi şekilde temsil edebilmeniz adına Müdürlüğümüz olarak üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız. Türkiye finalinde de bize aynı sevinci ve gururu yaşatmanızı umuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I0A4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28