Körfezexpres
31.Ağustos.2020
Bu haber 236 defa okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı Burhaniye’de düzenlenen araç kortejiyle kutlandı.

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in eşi Nuriye Deveciler'le birlikte araçta vatandaşları selamladığı kutlama kortejine yüzlerce araç da katılarak meşale ve siren ve kornalarıyla eşlik etti.
30 Ağustos Zaferi Burhaniye’de düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Burhaniye Belediyesi cadde ev sokakları Bayraklarla donatarak vatandaşlara ücretsiz bayrak dağıttı. Belediye ayrıca Bando ve meşaleli araç kortejleriyle vatandaşların coşkusunu arttırarak bayrama neşe kattı.
Türk Bayrakları, flama ve görsellerle süslenen ve pandemiden kaynaklı sadece Belediyeye ait hizmet araçlarıyla yapılması planlanan kortej, kısa sürede coşkuya dahil olmak isteyen vatandaşlarla çoğaldı. Belediye araçlarıyla yapılan kortej, kendi araçlarıyla spontane olarak sonradan dahil olan ve kutlamalara eşlik etmek isteyen vatandaşlar tarafından yüzlere ulaştı. Meşale marş ve sirenler eşliğinde Burhaniye'nin mahallelerinde yapılan korteje binlerce Burhaniyeli ise balkon ve pencerelerinde bayraklar ve alkışlarla dahil oldu.
Doğusundan, batısına, kuzeyinden, güneyine kadar Burhaniye sokaklarında marşlar ve meşalelerle ilerleyen kortej Belediye Başkanının öncülüğünde tur attı. 7’den 77’ye kadar her kesimden insanın cam ve balkonlardan eşlik ettiği kortej yaklaşık iki saat boyunca cadde ve sokaklarda ring yaptı.
Türk bayraklarıyla süslenmiş Belediye’ye ait araçlar, marşlar eşliğinde meşale ışık ve yansıtıcı görsellerle Burhaniye sokaklarında kortej yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı korteje vatandaşlarda ev ve işyerlerinden bayraklarıyla eşlik etti.
Pandemiden dolayı tedbirli bir şekilde Zafer coşkusunun Burhaniyeliler olarak yaşadıklarını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Bu topraklarda ay yıldızlı Bayrağımızın altında özgürce yaşamamızı kanları ve canlarıyla sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman gazi ve şehitlerimizi hürmet, minnet, ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D0V5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28