Körfezexpres
30.Ağustos.2020
Bu haber 276 defa okundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı Burhaniye’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

30 Ağustos Zaferi Burhaniye’de düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Her sene coşkuyla kutlanan Zafer Bayramı, bu sene pandemiden kaynaklı buruk kutlandı. Burhaniye Belediyesi Cadde ev sokakları Bayraklarla donatarak vatandaşlara ücretsiz bayrak dağıttı. Belediye ayrıca Bando ve meşaleli araç kortejleriyle vatandaşların coşkusunu arttırarak bayrama neşe kattı.
Bu sene 98. yılını kutladığımız 30 ağustos Zafer Bayramı sabah Burhaniye Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakma töreniyle başladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Tp. Binbaşı Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Devecilerin bıraktıkları çelenk sonrası Garnizon Komutanı Mustafa Kıraç günün anlam ve önemine yönelik konuşma gerçekleştirdi. Çelenk törenine ayrıca Başsavcı vekili Emre Öksüz'de katıldı.
Daha sonra ilçe protokolü şehitlikleri ziyaret etti. Şehit mezarlarını tek tek ziyaret eden Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanına, Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş ve diğer ilçe protokolü de eşlik etti. Yapılan törenler şehitliklere çiçek bırakılmasının ardından okunan dualarla sol buldu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

H6Z0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28