Körfezexpres
30.Ağustos.2020
Bu haber 483 defa okundu.

Orjan'da; Sağlık ekiplerinin karantina altında olması gereken kişilerin evlerinde olmadıklarını tespit ederek sitede aramaya başlamaları ile öğrendiğimiz üzücü ve bir o kadar düşündürücü bir olay yaşandı.

Orjan Sakinlerinden Kaya Keten sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Coronavirüs testi pozitif olup karantinaya alınan 4.cü sokak sakinlerinden MD ile henüz test sonuçları bilinmeyen ancak takipte olan eşi NC nin, karı koca evlerinde olmaları gerekirken 414 sosyal tesisine geldikleri, NC nin maskesiz olarak çok yakın mesafeden bir başka site sakini ile uzunca bir süre sohbet ettiği, sağlık görevlilerinin olaya el koymasıyla kişilerin evlerine gönderildiği öğrenilmiştir.

Bu yaşananlar düpedüz saygısızlık ve vurdum duymazlık olup hastalığın yayılmasında çok büyük bir etken olabilir ve hiç kimsenin bir başkasının hayatını tehlikeye atma hakkı yoktur.

Olayın duyulmasıyla halk arasında kişilere karşı kızgınlık oluşmuş, bu saygısız hareket korku ve endişeye sebep olmuştur.

Bahse konu kişileri şiddetle kınıyor karşınızdaki her kişinin potansiyel hasta olabileceğini hesaba katarak ilişkilerinizi ona göre düzenlemeniz yönünde maske, mesafe ve hijyen kurallarını uygulamanızın kendi sağlığınız açısından önem taşıdığını tüm grup üyelerine bildirirken bu durumda olan diğer hastaların evlerinden dışarı asla çıkmamaları gerektiğini hatırlatarak sosyal tesiste zaman, zaman tertip edilen kadın günlerinin de olayla birlikte yönetimce yasaklanmış olduğunu tüm site sakinlerinin bilgisine sunarım dedi.Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y9Q4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28