Körfezexpres
29.Ağustos.2020
Bu haber 270 defa okundu.

Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi öğrenciler YKS sınavlarında gösterdikleri başarıları ve kazandıkları bölümler dikkat çekti.

BURSEM Müdürü Rukiye Güven, Ekim ayında başlayan Pandemi sürecinde ara verilen eğitime 1 Haziran normalleşme süreciyle birlikte devam edilmişti .12 . Sınıf öğrencilerimize sınav hazırlığında kurs desteğinin yanı sıra rehberlik birimi desteği ile tercih ve yerleştirme sürecinde de destek olduk. Kayıtlı öğrencilerimizden yüzde 80 i sınavda başarılı olarak istediği üniversitelere yerleşti. Lisans ve önlisans programlarına 60 öğrencimiz başta hukuk fakültesi gıda mühendisliği uçak teknolojileri iktisat işletme iç mimarlık Halkla ilişkiler, çocuk gelişimi ,adalet,fizyoterapi , radyo tv sinema , fizik , tarih, anestezi olmak üzere çeşitli üniversitelere yerleştiler . Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılında da pandemi sürecine bağlı olarak kurslarımıza devam edeceğiz dedi.
Burhaniye’nin en önemli sosyal projelerinden biri olma özeline sahip olan BURSEM’in gerek eğitim gerekse de santasal faaliyetlerde yüksek nitelikli eğitimler verdiğini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “BURSEM’de eğitim görerek ülkemizde nitelikli okullara atanan öğrencilerimiz bizlerin gururu oldu. Bu öğrencilerimizin başarılarıyla bizde doğru projelerle Burhaniye’yi daha yaşanılabilir bir kent yapma yolunda ilerlediğimizi gördük. BURSEM’de bu çocuklarımızın güzel yerlerine gelmesini sağlayan başta eğitimcilerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor. Üniversitelere yerleşen öğrencilerimize güzel bir eğitim hayatı diliyorum” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D1V6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28