Körfezexpres
27.Ağustos.2020
Bu haber 73 defa okundu.

Kaymakamımız İlyas MEMİŞ, Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından desteklenen “Kırsaldan Kozmosa Bilim” projesinin açılış törenine katıldı.

Burhaniye Öğretmenevinde gerçekleştirilen açılış törenine Kaymakam İlyas MEMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ, Prof. Dr. Osman DEMİRCAN, Prof. Dr. Gülendam TÜMEN, Prof. Dr. Fatih SATIL, Prof. Dr. Abdullah SOYKAN, Prof. Dr. Selami SELVİ, Prof. Dr. Sami ÖZGÜR, Doç. Dr. Sabriye ÇELİK ve Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi ekibi katılım sağladı.
Kırsal bölgelerde eğitim gören, zenginleştirilmiş bilimsel etkinliklere katılamamış, bilime ve araştırmaya istekli 30 ortaokul öğrencisine, sistematik bazı doğa ve bilim faaliyetleri ulaştırma amacı güden “Kırsaldan Kozmosa Bilim” projesinde Proje Yürütücüsü Dr. Satı CEYLAN, Tübitak tarafından görevlendirilen gözlemci ile birlikte 6 profesör, 5 doçent, 1 dr. öğretim üyesi, 1 astronom ve 21 öğretmen görev aldı.
29 bilime ve araştırmaya istekli çocuğa ulaşan projenin açılışında konuşan Kaymakam İlyas MEMİŞ; Göklerin ve astronominin her dönemde insanoğlunun büyük merakını uyandıran ve bilim adamlarımızın yoğun uğraş verdiği bir alan olduğunu günümüzde de önemini aynı şekilde devam ettirdiğini ifade ederek çocuklarımızın merak duyduğu istifade edeceği bu güzel programın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

T9L4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28