Körfezexpres
23.Ağustos.2020
Bu haber 400 defa okundu.

Balya Dereköy Mahallesinde ikamet eden I,D isimli şahsı dolandıran iki kişi yakalanarak tutuklandılar.

Balya İlçesi Dereköy mahallesinde ikamet eden I.D. isimli şahıs Balya İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek, 11 Ağustos 2020 Salı gününden itibaren kendisine ait evindeki sabit telefonundan arayan tanımadığı bir şahsın “Kendisini komiser olarak tanıtan ve adının terör olaylarına karıştığını söyleyerek evindeki ve bankadaki hesaplarında bulunan parasını hazırlamasını ve evine gelecek kişiye vermesini söylediğini, daha sonra kendisinin de ikametinde ve bankada bulunan (525.000) TL nakit para ve (6) adet altın bileziği evine gelen erkek şahsa teslim ettiğini beyan ederek şikâyetçi olmuştur.
Balıkesir İl Jandarma K.lığınca Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş Timlerinden oluşturulan özel ekip tarafından olay yeri ve çevresinde yapılan araştırmalar sonucunda olayda kullanılan aracın bilgilerine ulaşılmış ve şüphelilerin suçüstü yakalanabilmesi için mağdur İ.D.’nin şüphelilerle telefonda görüşmeye devam ederek yeni bir buluşma ayarlaması sağlanmış ve şüpheli şahıslar M.F. ve S.K. mağdurun ikametine geldikleri anda suçüstü yapılarak yakalanmışlardır.
Bu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda M.F. [(2) Dolandırıcılık, (2) Resmi Belgede Sahtecilik olmak üzere (4) adet suç kaydı mevcut] ve S.K. [(2) Yağma, (1) Kasten Öldürme, (1) Uyuşturucu Madde Bulundurmak olmak üzere (4) adet suç kaydı mevcut] isimli şüpheli şahıslar tutuklanarak Kepsut B Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmiştir.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

K6C0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28