Körfezexpres
17.Ağustos.2020
Bu haber 223 defa okundu.

Burhaniye Belediyesi yeni modern Sokak Hayvanları Bakımevini yakında hizmete açacak.

Burhaniye Belediyesi tarafından modernize edilmek için çalışmalara başlanan Sokak Hayvanları Bakımevi’nde sona yaklaşıldı. Mevcut durumuyla bile körfezin en büyük ve en kapsamlı bakımevi olma özelliğine sahip bakımevi, tamamlandığında kapasite haricinde tam teşekküllü, modern bir bakımevi olma özelliğine de sahip olacak.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in sokak hayvanlarıyla ilgili en kapsamlı projesi olan Burhaniye Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevinde çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Belediye ile birlikte Bağışçı Nedim Eraslan’ın katkılarıyla, yılbaşı itibariyle yapımına başlanan modern bakımevi 8 dönüm arazi üzerinde 1280 m2 kapalı alan üzerinde hizmet verecek. Hayvanların gerek sağlık gerekse de yaşamsal ihtiyaçları sahiplenme ilgili tüm detayların düşünüldüğü bakımevinde sokak hayvanları tekli ve ikili olarak tasarlanan padoklarda misafir edilecek.
Hayvan dostlarımızın başta sağlığı olmak üzere hijyen ve huzuru düşünülerek, yarı kapalı-açık olarak dizayn edilen padoklar ayrıca, alt yapı ve ısı yalıtımlarıyla kış şartlarına da uygun şekilde hizmet verecek. Kapasite olarak mevcut durumda 150 hayvan kapasitesine sahip bakımevi yeni düzenlemelerle 350 hayvanın bakım ve tedavisiyle ilgili faaliyet gösterecek.
Sokak hayvanlarının yaşam hakları başta sağlıkları, üremeleri ve insanlarla beraber yaşam alanlarını paylaşmaları yönünde birçok hizmeti verdiklerini söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Burhaniye’de hayvan dostlarımızla birlikte güzel bir şekilde yaşamayı hedefliyoruz. Onlarla aynı hayatı paylaşıp ortak duygular yaşıyoruz. Sokak hayvanlarımızın asıl doğal yaşam alanları sokaklar onları doğal yaşam alanlarında sağlıklı bir şekilde yaşatmak önce bizlere düzen en büyük görev. Bu görevi yerine getiren tüm hayvan severlere gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

W1P5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28