Körfezexpres
12.Ağustos.2020
Bu haber 201 defa okundu.

Metro Gastro Dergisi, Burhaniye yöresinin lezzetlerini araştırarak sayfalarına aktaracak.

Gastronomi alanında ulusal ve uluslararası alanda isim yapmış ünlü Metro Gastro Dergisi Ekim sayısı için Burhaniye’nin yemeklerini inceledi.
Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, yemeklerin tarihi değerleriyle günümüze gelişini araştıran yemek kültürü araştırmacısı ve yazarı Nilhan Aras, ayrıca hazırlanan yemeklerin dergi için fotoğraflarını çekerek görsellerini hazırladı
Burhaniye Belediyesi işbirliği içinde Türk mutfağının kaybolan lezzetlerinin kayıt altına alınması amacıyla yapılan etkinlikte ayrıca geleneksel mutfağın yaşatılması hedefleniyor. Yapılan araştırma ve çekimler için Burhaniye’ye özgü 17 çeşit yöresel yemeğin usta ellerde yapılarak tarihi bilgileriyle birlikte ele alındığı etkinlikte, Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı personelin yaptığı yemekler görücüye çıktı.
2000 yılından bu zamana kadar Dünya genelinde yayım yapan dergi, Burhaniye’de yapılan araştırma ve incelemelerin sonucunda Ekim sayısında Burhaniye yemeklerini sayfalarına taşıyarak okuyucularıyla buluşturacak.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

R9J4

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28