Körfezexpres
23.Temmuz.2020
Bu haber 228 defa okundu.

Gürsel Vardar,Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti nefretle kınıyoruz,Bu suçu işleyen tabiki en ağır şekilde cezalandırılmalı dedi.

Burhaniye Sakatlar Derneği Başkanı Gürsel Vardar yaptığı yazılı açıklamasında, Toplumun içinde sokakta şiddete meyilli azımsanmayacak derecede bir kesim var. Hatta bunların içinde resmi görevi olanlar var. Sokak magandalarından hep rahatsız oluruz.
Şiddet nereden gelirse gelsin her türlüsüne karşı çıkmalıyız. Şiddete meyilli insan suça da meyilli demektir. Bir bakarsın çocuğunu döver, kızını döver, karısını döver, sokakta gariban vatandaşı döver, sokak hayvanını döver. Bunların hepsi şiddettir ve ne zaman ne şekilde tezahür edeceğini kestiremeyiz. Kadın cinayetlerinin birçoğunun altında kültür erozyonunun sebep olduğu acı dramlar vardır.
Konuyu uzatmadan kısaca söyleyelim sadece cezai müeyyidelerle şiddetin önüne geçemeyiz.
Eğitim seviyemizi nitelikli bir şekilde geliştirmeliyiz. Toplum olarak çağdaş uygarlık seviyesini yakalamalıyız. Kültür emperyalizmi ile mücadele edip toplumumuzdaki kültür erozyonuna son vermeliyiz. Şiddete yönelik cezaları arttırmalıyız ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I0A5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28