Körfezexpres
23.Temmuz.2020
Bu haber 458 defa okundu.

Ülkemizin en önemli zeytin yetiştiricisi illerinden biri olan Balıkesir ilinde, Burhaniye İlçesinin kırsal Bahadınlı Mahallesinde bulunan ve yıllarca köy Kooperatifi olarak hizmet veren eski zeytinyağı Fabrikası, son model ekolojik sistem zeytinyağı fabrikası olarak hizmete geçecek.

Fabrikanın modernizasyonu için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekeleme Kurumu’ndan (TKDK) 65 oranında hibe desteği ve KDV muafiyeti alınan işletmenin sahibi Burcu UYGUN, “işletmemizi baştan aşağıya modernize ediyoruz” dedi. Yapılacak yatırım ile tesviyesiz olan fabrika bahçesinin kilit beton parke taş ile tesviye edilerek Forklift ve büyük ebatlı zeytin kasası Sistemi ile çalışmaya uygun hale getirileceğini belirten Burcu Uygun , günlük 140 ton zeytini zeytinyağına dönüştürebilecek kapasiteye sahip olacaklarını söyledi. Tesis bünyesinde stoklanacak zeytinyağları İçin yaklaşık 150 tonluk Krom kap da alınacağı belirten Uygun, üretilecek zeytinyağlarını hem cam hem de teneke ambalajlara koyarak paketleyecek tam otomatik paketleme sistemini de tesise kuracaklarını söyledi.

Yapılan tesisin kurulum ve hibe danışmanlığını yapan Tariş eski Müdürü İsmail ÇANCI ise, “bayan girişimcilerin Avrupa Birliği fonlarından faydalanılması esnasında pozitif olarak ayrıca desteklendiğini, kadınların işgücüne katılımının arttırılması ve iş kurması aşamalarında TKDK ‘nın ilimiz için bir avantajdır” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

B9T3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28