Körfezexpres
22.Temmuz.2020
Bu haber 264 defa okundu.

Balıkesir'de eğitime destek vermek amacıyla hayırseverler tarafından yaptırılan okullara bir yenisi daha ekleniyor. 24 derslikli Anadolu Lisesi ve Spor Salonunu yaptırmak için Valilikle protokol imzalayan Balıkesirli hayırsever iş insanı Fahri Ermişler’in yaptıracağı okul için bugün temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey ,Yavuz Subaşı, Belgin Uygur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve hayırsever iş adamı Fahri Ermişler katıldı. Temel atma törenine katılan Vali Hasan Şıldak destekleri için Ermişler ailesine teşekkür etti. Hayırsever iş insanı Fahri Ermişler eğitime destek vermeye devam edeceklerini belirterek “Okul yaptırmak hayır değil asli görevimiz. Sadece eğitim değil ülkemizi her alanda daha müreffeh kılmak için devletimizin her zaman yanında olacağız dedi.

“Eğitim yatırımları son derece önemli ve gereklidir”
İlimiz ve eğitim için en güzel hamlelerden birinin yeni okul yapımları ve okullarımızın yenilenmesi olduğunu vurgulayan Vali Hasan Şıldak ülkemiz genelinde depremsellik yönünden riskli olan okul binalarımızın Milli Eğitim Bakanlığımız koordinasyonu çerçevesinde belirlendiğini belirtti. Vali Şıldak ayrıca “İlimizde belirlenen okullardan sekiz tanesinin yapımını hayırsever vatandaşlarımızın üstlenmesi Balıkesir Halkının eğitim konusuna verdiği önemi bir kez daha göstermiştir. Geçtiğimiz haftalarda Edremit ilçemizde üç okulumuzun değerli hayırseverlerimiz tarafından yapımının gerçekleştirilmesine ilişkin protokolleri imzaladık. Bugün de Ermişler Ailesi; hayırseverliklerini taçlandırdıkları böyle bir çalışmayla devletimizin yaptığı girişime en büyük desteği vererek bir Anadolu Lisesi ve ilimize bir Spor Salonu kazandırmış olacaklar. Ben huzurlarınızda kendilerini tebrik ediyorum. Eğitim camiasına, çocuklarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Okulun yapımında görev alacak mühendisinden işçisine kadar bütün çalışanlara kolaylıklar diliyorum “dedi. Milli Eğitim Bakanlığımızın, 2023 Eğitim Vizyonu bakış açısıyla çok önemli hamleler yaptığına da değinen Vali Şıldak eğitim politikası kapsamında yeni okulların eğitim hayatına katılması ve bunun kadar önem arz eden yenilikçi sınıfların, tasarım ve beceri atölyelerinin okullarımızın içinde yerini alması gibi konularda hükümetimizin çok önemli adımlar attığını ifade etti. Yeni bir vizyon ve geniş bir bakış açısıyla çocuklarımızın sorgulayan, araştıran bireyler olarak yetişmeleri ve hayata atılmaları anlamında en güzel hamle olan bu yenilikçi sınıfların, tasarım ve beceri atölyelerinin okullarımıza kazandırılmasının çok önemli olduğunu ve bu anlamda Balıkesir’in bir eğitim şehri, eğitim konusunda bir marka şehir olarak üzerine düşeni yaptığını da belirten Vali Şıldak “İnşallah bundan sonra burada bulunan insanların el birliğiyle ve katkılarıyla gerçekleştirilecek olan yeni girişimlerle; hem fiziki alt yapının kazandırılması ve güçlendirilmesi hem de eğitime yönelik yapılacak projelerle en doğru adımların atılması konusunda Balıkesir olarak bizim de birinci önceliğimiz eğitim olacaktır “dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I4A8

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28