Körfezexpres
25.Haziran.2020
Bu haber 336 defa okundu.

Burhaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro amirliği gündüz bakımevinde çocukları bilgilendirmeye devam ediyorlar.

Burhaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro amirliği gündüz bakımevinde çocukları bilgilendirmeye devam ediyorlar.
Her hafta bir gündüz çocuk bakımevini ziyaret eden Toplum Destekli Polisler polis halk ilişkilerini güçlendirmek için çalışıyorlar.
Edindiğimiz bilgilere göre,İlçemizde huzur ortamının sağlanması, Polis-Halk ilişkilerinin güçlendirilmesi, çocuk ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içinde eğitim görmelerinin sağlanması ve mağdur duruma düşmelerinin önüne geçilmesi amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince 24.06.2020 günü ilçemizde Gündüz Çocuk Bakımevinde bulunan çocuklarımıza yönelik, bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan Toplantıda;
Koronavirüsten (COVİD-19) korunma yolları, 112 Polis imdat telefonu, Genel güvenlik kuralları, Kendini korumaya yönelik yapılması gerekenler, Boğulma olaylarına karşı alınacak tedbirler, Trafik Kuralları, Parklar ve oyun alanları dışındaki yerlerde oyun oynamamaları ve zaman geçirmemeleri, Tanımadıkları kişilere karşı kendilerini koruma yöntemleri hususlarında bilgilendirme yapılmış, toplantıda çocuklarımıza onlar için hazırlanan Çocuk Polis Kimlik Kartı ve Trafik Dedektifi Kartı dağıtılmıştır. İlçemiz genelinde bulunan kreşlerde ve Eğitim döneminin başlaması ile birlikte anaokulu-ilk-orta ve liselerde eğitim gören çocuklarımıza yönelik bilgilendirme çalışmalarımız devam edecektir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O5G0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28