Körfezexpres
24.Haziran.2020
Bu haber 222 defa okundu.

Edremit Güre Mahallesinde yaşlı karı kocayı 120. 000 TL dolandıran bir kişi Jandarmanın ısrarlı takibi sonucu Ankara Çankaya İlçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada:, Edremit ilçesi, Güre Mahallesinde 16 Haziran 2020 tarihinde E.A. ve B.A isimli karı-koca mağdurların yaşlı ve Alzheimer hastası olmasından faydalanılarak, cep telefonundan arayan kimliği belirsiz şüpheli tarafından, “Adlarına sahte kimlik çıkartıldığını, bu çıkartılan kimliklerin yasa dışı işlerde kullanıldığını” söyleyerek kandırmak suretiyle mağdurlardan toplam maddi değeri 120.000 TL. olan nakit para ve ziynet eşyalarını ikametine gelip elden alarak dolandırıcılık olayı meydana gelmiştir.

Olayın aydınlatılmasına yönelik Balıkesir İl Jandarma K.lığınca Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Asayiş Timlerinden oluşturulan özel ekip tarafından ısrarlı, titiz ve detaylı çalışmalar, araştırma ve incelemeler neticesinde;

Mağdur şahıs beyanları ve kamera görüntülerindeki şüpheli şahıs eşkâli ile ilgili olarak, son dönemde Nitelikli Dolandırıcılık suçundan cezaevlerinden tahliye olan şahıslar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde; A.K. isimli şahsın dolandırıcılık olayını gerçekleştiren kişi olduğu tespit edilmiştir.

Şüpheli A.K. isimli şahıs Ankara ili Çankaya ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmış ve hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır dendi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

F0X5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28