Körfezexpres
8.Haziran.2020
Bu haber 301 defa okundu.

Balıkesir'de, yeni tip Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında kapatılan birahaneyi kumarhaneye çevirdiler.

Polis ekipleri, Karesi Ege Mahallesindeki bir birahanede kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.
Karesi ilçesinde ihbar üzerine bir birahaneye baskın düzenleyen polis ekipleri, 9 kişiyi kumar oynarken yakaladı. Koranavirüs salgını nedeniyle kapalı olması gereken birahane sahibine Kumar oynatmak ve Bulaşıcı hastalıklara ilişkin alınan tedbirlere uymamak suçlamasıyla işlem yapıldı.
Alınan duyum üzerine polis ekiplerince yapılan araştırma ile söz konusu adreste bulunan birahanede yapılan kontrolde içeride (9) erkek şahsın yanık diye tabir edilen kumar oynamak amaçlı bir araya geldiği tespit edilmiş; bu nedenle halkın sağlığını tehlikeye sokacak şekilde bir arada bulunan 10 şahsa Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Aykırı Hareket Etmek ve Kumar Oynamak fiillerinden toplamda (42.025) TL idari para cezası uygulanmıştır.
Birahanede yapılan aramada;15 deste 52'lik iskambil oyun kâğıdı, 17 adet Yazboz-Çetele, 1 adet Adisyon olarak kullanılan not kâğıdı, 5685 TL para, 1 adet yuvarlak oyun masası,1 adet büyük boy kare masa üstlüğü, 4 şarjör içerisinde 56 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi.
Bu olayla ilgili olarak Adli makamların talimatıyla birahane işletmecisi C.Ş. isimli şüpheli hakkında Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama suçundan yasal işlem başlatılmıştır.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

R3J7

Haber İhbar



KÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28