Körfezexpres
4.Haziran.2020
Bu haber 282 defa okundu.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'de hizmete girmesine sayılı günler kalan kamu yatırımlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

7'DEN 70'E HERKESE HİTAP EDEN TESİSLER HAYATA GEÇİRİLECEK
Vali olarak Balıkesir'de bulunuş amacını, hizmet üretmek ve kurumlara destek olmak olarak nitelendiren Vali Yazıcı, Balıkesir'de farklı sektörlerde önemli kamu yatırımlarımız var. Bugün Balya, İvrindi, Edremit ve Burhaniye ilçelerimizdeki kamu yatırımlarını dolaşarak son durumu yerinde görmek, bir aksaklık varsa yetkilileri uyarmak amacıyla incelemelerde bulunduk. İlgili arkadaşlarımızla inşaatlarda dolaşarak son halini yerinde görme fırsatı bulduk. Ziyaretimize Balya'daki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 200 öğrenci kapasiteli yurt binasında başlayıp, İvrindi Korucu Yatılı Bölge Ortaokulu, Edremit İlçe Halk Kütüphanesi, Edremit Kültür Merkezi ve Spor Salonu, Edremit Güre Karayolları Bakım Merkezi, Burhaniye İmam Hatip Lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli yurt binası ve 32 derslikli Burhaniye Nadir Tolun Ortaokulunda inşaatında devam ettik. Mesai kavramı gözetmeden çalışmalarımızı geceli gündüzlü aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. İlimizin dört bir tarafında çok önemli kamu yatırımlarımız devam ediyor. Amacımız bu eserleri bir an önce tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. dedi.
BİZİM TEK DERDİMİZ VAR
Balıkesir'in son yıllarda farklı sektörlerde çok önemli kamu yatırımlarına ev sahipliği yaptığını belirten Vali Yazıcı, Bizim tek derdimiz var o da bu millete hizmet etmek. Tüm bu yatırımlar Balıkesir'in geleceğinin çok daha güzel olması için. Bizim görevimiz çalışmak. Balıkesir'e hizmet etmek. Bunu amaç edindik. İlin Valisi olarak yapımı devam eden tesislerimizin şantiyelerini sık sık ziyaret ediyor, gecikmeye meydan vermeden bir an önce bitirilmesini arzu ediyorum.dedi.
Vali Ersin Yazıcı'ya incelemeleri sırasında Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, İvrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Balya Kaymakamı Burak Keser, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ile Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu da hazır bulundu.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

T6L1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28